Dotacje unijne doradztwo, jak pozyskać ?

Dotacje unijne doradztwo, jak pozyskać ?

Moje pytanie o dotacje unijne w poznaniu kieruję tylko do osób, którym się udało. Jakie działanie polecacie?

dermuster

Posty: 5

 
Płacisz na początku współpracy, ale to normalne, że nic nie ma za darmo. Później oczywiście procentowo od sukcesu :) W przypadku dotacji unijnych dla gospodarstw rolnych z tego co wiem nie ma oszustów.

seweryn

Posty: 9

 
A ja słyszałem, że ciężko jest o dotacje unijne dla budownictwa. Że podobno na to przeznaczyli niezbyt spore transze. Myślałem o założeniu firmy budowlanej, natomiast mam obawy co do dostania funduszy w ten sposób :( Może się mylę. Jak coś wyprowadzajcie mnie z błędu :)

Yuri20

Posty: 10

 
A mnie się nie udało :( Mimo pomocy ze strony firmy od pozyskiwania dotacji unijnych. Chyba dam sobie już spokój. Te lepsze świadczą usługi za spore pieniądze.

mazi1991

Posty: 15

 
W kwestii dotacji dla firm znalazłem świetną firmę, która oferuje bezpłatne wstępne konsultacje. Dzięki nim dowiedziałem się bardzo wiele o programach. Można w ten sposób zacząć, bo wiedza jest bardzo ważna.

Nowa

Posty: 25

 
Myślałem, że jest nieco prościej. Trochę mi szkoda wydawać pieniędzy na taką pomoc. Wiem, że znajomemu udało się bez problemu, działając samodzielnie. Z tego co się orientowałem dotacje unijne dolnośląskie są jedne z większych, więc może dlatego. To chyba sporo kasy za takie usługi. Ile dokładnie ktoś wie?

Jimer66

Posty: 20

 
Też miałem podobny problem odnośnie dotacji unijnych na budowę. Ale skorzystałem za namową znajomego z ich usług http://eskel.pl. To świetna firma, która kompleksowo pomaga w pozyskiwaniu funduszy z UE. Kadra specjalistów. Polecam.

Jasio

Posty: 25

 
A mnie się nie udało :( Mimo pomocy ze strony firmy od pozyskiwania dotacji unijnych. Chyba dam sobie już spokój. Te lepsze świadczą usługi za olbrzymie pieniądze.

pawel253

Posty: 10

 
Nie startowałem i w tym roku też nie startuję o dotacje unijne. Widzę jednakże duże zainteresowanie nimi w województwie dolnośląskim wśród znajomych z branży budowlane. Może na przyszły rok pomyślę :)

Rico

Posty: 13

 
Jak znajdziesz dobrą firmę doradczą to na pewno postara się taka do skuteczność. Ale też wiem od znajomych, którzy starali się o dotacje dla firm, że z takimi doradcami bywa różnie. Najważniejsze to dobrze znaleźć. Trzeba więc dokładnie firmę przefiltrować w zakresie jej doświadczenia na tym polu :D

Miki

Posty: 7