Ma ktoś namiary do osoby która tłumaczy na język rumuński

Ma ktoś namiary do osoby która tłumaczy na język rumuński

Dzień dobry. Czy ktokolwiek z Was korzysta z dostępnych w sieci translatorów online. Ja ostatnio przekładałem tekst z rumuńskiego i chciałbym wiedzieć, czy tego rodzaju program to dobry tłumacz rumuński?

Różyczka

Posty: 14

 
Pracowanie jako tłumacz rumuński w warszawie to bardzo opłacalna profesja. Albowiem większość translatorów w stolicy pracuje na etatach w administracji rządowej.

Tomcio

Posty: 24

 
To nieprawda, że tłumacz rumuński musi pracować w urzędzie. Aktualnie wiele zakładów poszukuje osób z biegłą znajomością tego języka w mowie i piśmie.

ChosenOne

Posty: 16

 
Uwielbiam osób z pasją. Zatem twierdzę, iż dobry tłumacz rumuński musi kochać swoją pracę i nią żyć. Wtedy współpraca z takim człowiekiem przebiega bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Przykładem takiego tłumacza jest http://www.tlumaczeniarumunski.pl, jakiej zlecam zadania już od ładnych kilku lat.

Smerfik

Posty: 21

 
Mój kolega pracuje jako tłumacz rumuński od prawie dwóch lat. Nie ukończył żadnych studiów w tym kierunku. Po prostu od zawsze ciekawił go Wschód, a przede wszystkim Rumunia i Mołdawia. To właśnie dzięki tym zainteresowaniom rozpoczął swoją przygodę z rumuńskim. Teraz stara się o pracę w ministerstwie.

iDuri

Posty: 27

 
Ja lecz twierdzę, iż dobry tłumacz rumuński musi znać cudownie także kulturę polską, jak i rumuńską. Bez tego trudno awansować i rozwijać się w tym zawodzie.

Riko64

Posty: 22

 
Z tego co mi się wydaje, to żeby pracować jako tłumacz przysięgły rumuńskiego, musimy znać nie tylko perfekcyjnie język, ale posiadać wyższe wykształcenie. Później bierze się udział w egzaminie państwowym. Składa się on z dwóch części (pisemna i ustna). Następnie otrzymuje się wpis i można rozpocząć pracę.

Tatusiekk

Posty: 24

 
Rumuński nie jest wbrew pozorom trudnym językiem do nauki. Mówił mi o tym kiedyś mój tłumacz rumuński, który po pięcioletnich studiach filologicznych rozpoczął prowadzić prywatną działalność translatorską.

Dzidzidek

Posty: 8